ПОПЧЕТА - 2009г

Модератори: emo vasilev, alekst

Заключено
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Mi7chell »

Моряка написа:
Mi7chell написа:Ако е статичен риболов на дъно да чакаш има вероятност да са раци и то нагризват и очите и тялото ,ако е динамичен риболов,за сафрид,за кая да засичаш,и държиш пръчката на ръка и е отхапана рибата,си е лефчо!
Именно,за това нека колегата каже оставяна ли е пръчката.Или веднага след удара е излязла половинка.То и друго има.Някой път едрата кая лапа ема без пръчката да трепне.
Зарганолог
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Моряка »

Mi7chell написа:
Моряка написа:
Mi7chell написа:Ако е статичен риболов на дъно да чакаш има вероятност да са раци и то нагризват и очите и тялото ,ако е динамичен риболов,за сафрид,за кая да засичаш,и държиш пръчката на ръка и е отхапана рибата,си е лефчо!
Именно,за това нека колегата каже оставяна ли е пръчката.Или веднага след удара е излязла половинка.То и друго има.Някой път едрата кая лапа ема без пръчката да трепне.
То тогава тръгва едрото :wink:
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от КИРО »

Абе за кая 15 мин без проверка-ба си каяджията.
Казвам ви че му е време да е тука,иначе сафрида още щеше да си прави плажа около Траката.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Моряка »

КИРО написа:Абе за кая 15 мин без проверка-ба си каяджията.
Казвам ви че му е време да е тука,иначе сафрида още щеше да си прави плажа около Траката.
Ъъъъ определено 10 едри чернокопа да се разкарват из залива объркват всеки друг риболов.
А сега де? :roll:
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

Mi7chell написа:Аз лично не вярвам да е лефер или чернокоп,по-вероятно е платерина или кефал-те така обичат да гонят каквото им попадне.Но това с отхапаната рибка не си го обяснявам освен ако не е стояла поне 15 минути хваната на въдицата и така да е изкарана половинка.Аз днес мятах за илария на дъно,но имаше само барбуни.Заебах дънните и помятах на бомбарда.След около час изкарах едната дънна и на куката имаше само глава на едър барбун.Съмнява ме да е лефер..мисля си че са раци макар,че и преди това вадех нахапани барбуни,но на тях им липсваха предимно очите и откъм хрилете до началото на коремчето.Нека да се изкажат още мнения да стигнем до най-вероятната причина за полвинките рибки :).
:shock: :shock: :shock: 15 мин?И това при интензивна кая? :rolleyes:
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

Само да уточня за колегата че половинката кая след хрилете назад беше без кожа....................вече е ясно че е лефер.Надявам се скоро някой колега да се похвали с някой ЕКЗЕМПЛЯР!
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от starcho »

Днес на св. Константин за 3 часа едва 20 попета,зарганджии и кефалджии-Чушки,демек нищо,май лефера шета тъдява.
A. C.

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от A. C. »

gunter написа:Само да уточня за колегата че половинката кая след хрилете назад беше без кожа....................вече е ясно че е лефер.Надявам се скоро някой колега да се похвали с някой ЕКЗЕМПЛЯР!
Aз си мисля, че ако е лефер, той ще да я прегризе. Миналата седмица рибарите на Карантината са извадили малко едър чернокоп на мрежи, но събота и неделя е нямало нищо.Много се радвам да чуя , че каята е почнала да яде, защото добър улов на кая не е имало от началото на април.В петък се вадихме миди горе долу на същото място ,много кая има.Има и много ува и гюмюш, което според мен е добро предзнаминование или поне се надявам да бъде така.
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

A. C. написа:
gunter написа:Само да уточня за колегата че половинката кая след хрилете назад беше без кожа....................вече е ясно че е лефер.Надявам се скоро някой колега да се похвали с някой ЕКЗЕМПЛЯР!
Aз си мисля, че ако е лефер, той ще да я прегризе. Миналата седмица рибарите на Карантината са извадили малко едър чернокоп на мрежи, но събота и неделя е нямало нищо.Много се радвам да чуя , че каята е почнала да яде, защото добър улов на кая не е имало от началото на април.В петък се вадихме миди горе долу на същото място ,много кая има.Има и много ува и гюмюш, което според мен е добро предзнаминование или поне се надявам да бъде така.
Мисля че вече стана СПАМ в темата за кая да говорим за лефер,затова последно ще уточня,че половинка кая е логично да се разбира,че е половин риба,а именно тязи половинка беше без кожа.......... :wink:
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от joromercedes »

Днес в района на Камчия 8 кг. лихнус -от 6.30 до 10 часа преди обяд на собствен ем.
A. C.

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от A. C. »

gunter написа:Мисля че вече стана СПАМ в темата за кая да говорим за лефер,затова последно ще уточня,че половинка кая е логично да се разбира,че е половин риба,а именно тязи половинка беше без кожа.......... :wink:
Колега , мислиш ли, чер мястото на дискусията е в темата" Лефер"? В крайна сметка сте хванали ожулена кая , не лефер и само можете да предполагате , че е било лефер. Освен това ще помоля да се справите с понятието Спам(кое е спам и кое не е)
Наслука!
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Mi7chell »

A. C. написа:
gunter написа:Мисля че вече стана СПАМ в темата за кая да говорим за лефер,затова последно ще уточня,че половинка кая е логично да се разбира,че е половин риба,а именно тязи половинка беше без кожа.......... :wink:
Колега , мислиш ли, чер мястото на дискусията е в темата" Лефер"? В крайна сметка сте хванали ожулена кая , не лефер и само можете да предполагате , че е било лефер. Освен това ще помоля да се справите с понятието Спам(кое е спам и кое не е)
Наслука!
Когато се изкара чернокоп или лефер,тогава е редно да се пише там,верно че малко се отклонихме от каята,но няма как.Освен ако не направим тема "Съмнения за лефер" или нещо от сорта.Сега няколко думи за каята,според мен сега каята е малко по-навътре и от брега дългите пръчки не са много подходящи.Преди няколко дни един колега мяташе на 20-30 метра навътре на бял червей и за 1-2 часа направи около 3-4 кг едър стронгил.Успех колеги,аз сега се вълнувам от едни други риби и каята ще я ловя чак догодина ;).
Зарганолог
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Тошето »

Успех МИЧ :smt023
За да поискаш, трябва да дадеш
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от КИРО »

Да бе - още нови теми.
По-добре успокойте топката и влизайте в релсите.
Човека ви даде инфо за уловена кая,
вий го направихте сценарий за филм ( и с моя помощ де ). :evil:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от runner »

Е, днес следобяд вече ритнах всякакви схеми и влязох най-сетне да си намокря китайчето. На Траката, влезане от буната. 1700-2030 - леко неприятен ветрец, ама по-лошото че хванах само кая, няма и 2кг, и то обидно дребна. На влизане слушах балъкчиите да се овайкват, че от два дни няма и граца. Взех че въобще и не разпънах чепарето. Ама на излизане колегите имаха и сафридец. Както и барбуна - доволно. Не беше нещо забележително, ама се бяха накефили колкото могат. И съжалих че и аз не пробвах. Ама утре...
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Заключено

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”