ПОПЧЕТА - 2009г

Модератори: emo vasilev, alekst

Заключено
hvdragon
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 7:59 am
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от hvdragon »

предпочитам на плувка заради удовлствието, но вчера имаше много тежка вълна и затова с пръта скубех пвече зеленчуци, тук таме някое рибе.
отивам да гласувам и после пак за попове, че днес го дават да е жежко.
Венцислав Чанков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 10:30 pm
Местоположение: Варна/Търговище

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Венцислав Чанков »

hvdragon написа:предпочитам на плувка заради удовлствието, но вчера имаше много тежка вълна и затова с пръта скубех пвече зеленчуци, тук таме някое рибе.
отивам да гласувам и после пак за попове, че днес го дават да е жежко.
Ще чакам информация,аз днеска съм "под чехъл"(жената почива) :cry:
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Тошето »

Изображение На Аладжа банка вчера излизаха от тези,но рядко....не яде ето и един красив но опасен Изображение Поздрави
За да поискаш, трябва да дадеш
hvdragon
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 7:59 am
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от hvdragon »

bat`venci написа:
hvdragon написа:предпочитам на плувка заради удовлствието, но вчера имаше много тежка вълна и затова с пръта скубех пвече зеленчуци, тук таме някое рибе.
отивам да гласувам и после пак за попове, че днес го дават да е жежко.
Ще чакам информация,аз днеска съм "под чехъл"(жената почива) :cry:
приятелю , и днес същото - мазна вълна, зеленчуци на килограм , от 7.00 до 10.00 - къде килце средна и дребна, но с много мъка. аз лично не съм доволен този уикенд, гледам, че е почнала да изхвърля хайвера, дано другата седмица да е тихо времето. ,м.у другото - пълно е с барбун и гюмюш - -изглежда на тях салантията не им пречи.
Ba4oMisho
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 8:48 pm

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Ba4oMisho »

Изображение

Преди да гласувам си начесах крастата и изгорях здраво, пред Галата, ама си струваше!

Изображение
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

Здравейте!Днес от 6.оо до около 13.00 тирма души в залива между карантината и галата малко преди фара на галата около 20 кг едра кая.Рибата взема като обезумяла...за стръв ползвахме скарида и осолен гюмюш,като равномерно вземаше и на двете.Имаше моменти ,в които рибата спираше от раз да яде
за около 10-20 мин.М-у другото рибата беше буквално в брега на не повече от 100 м от брега.Сега искам да попитам....на няколко пъти вадейки рибата(каята) ,до повархноста я гонеше риба която по преценката ми във водата беше над 1кг ако не и по-голяма.........като своевременно баща ми изкара половин кая-отхапана.........Та въпроса ми към по знаещите е имайки предвид сезона какъв е този хищник?
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Камбата »

Лефер, такава като на аватара ми. :wink:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

Камбата написа:Лефер, такава като на аватара ми. :wink:
И аз така мислех.Не му ли е рано ?
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от rumci »

Не му е рано :wink: . В момента леферите се отправят към северната част на Черно море където са мръстилищата.
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Тошето »

Ако беше лефер каята надали щеше да яде като луда,по скоро щеше да е набутана в дупките.......нещо не ми се вързва....
За да поискаш, трябва да дадеш
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Анатоли Стоименов »

to6eto69 написа:Ако беше лефер каята надали щеше да яде като луда,по скоро щеше да е набутана в дупките.......нещо не ми се вързва....
to6e 69 каята не дава да падне ....знам че ме разбираш какво искам да кажа :wink: завърти ли се лефера все едно сме пуснали на пясака на плажа ......и това за 10 мин.След това отново започва да яде.....и аз бях в недоумение но факт. :shock:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от КИРО »

Хем му казах на шурито да направим и на нея градинка проверка,ама не се нави.
Лефер ще да е било,време му е.
Май скоро някой ще се похвали. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Mi7chell »

Аз лично не вярвам да е лефер или чернокоп,по-вероятно е платерина или кефал-те така обичат да гонят каквото им попадне.Но това с отхапаната рибка не си го обяснявам освен ако не е стояла поне 15 минути хваната на въдицата и така да е изкарана половинка.Аз днес мятах за илария на дъно,но имаше само барбуни.Заебах дънните и помятах на бомбарда.След около час изкарах едната дънна и на куката имаше само глава на едър барбун.Съмнява ме да е лефер..мисля си че са раци макар,че и преди това вадех нахапани барбуни,но на тях им липсваха предимно очите и откъм хрилете до началото на коремчето.Нека да се изкажат още мнения да стигнем до най-вероятната причина за полвинките рибки :).
Зарганолог
петър василев

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от петър василев »

Mi7chell написа:,че и преди това вадех нахапани барбуни,но на тях им липсваха предимно очите и откъм хрилете до началото на коремчето.Нека да се изкажат още мнения да стигнем до най-вероятната причина за полвинките рибки :).
Морски въшки :wink: но това става ако рибата е хваната в мрежи.Морските въшки започват първо с очите,после хрилете и продължават :wink:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: ПОПЧЕТА - 2009г

Мнение от Моряка »

Mi7chell написа:Аз лично не вярвам да е лефер или чернокоп,по-вероятно е платерина или кефал-те така обичат да гонят каквото им попадне.Но това с отхапаната рибка не си го обяснявам освен ако не е стояла поне 15 минути хваната на въдицата и така да е изкарана половинка.Аз днес мятах за илария на дъно,но имаше само барбуни.Заебах дънните и помятах на бомбарда.След около час изкарах едната дънна и на куката имаше само глава на едър барбун.Съмнява ме да е лефер..мисля си че са раци макар,че и преди това вадех нахапани барбуни,но на тях им липсваха предимно очите и откъм хрилете до началото на коремчето.Нека да се изкажат още мнения да стигнем до най-вероятната причина за полвинките рибки :).
Ако е статичен риболов на дъно да чакаш има вероятност да са раци и то нагризват и очите и тялото ,ако е динамичен риболов,за сафрид,за кая да засичаш,и държиш пръчката на ръка и е отхапана рибата,си е лефчо!
А сега де? :roll:
Заключено

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”